5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Kuala Lumpur

Rady a tipy, Svet

Kuala Lumpur je najväčšie mesto Malajzie z hľadiska počtu obyvateľov. Je však toto mesto naozaj také krásne, že sa ho oplatí navštíviť? Opäť sa dostávame k inej kultúre ako sme zvyknutí a či nás obohatí o nové skúsenosti, rozhodnite sami.

5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Kuala Lumpur
5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Kuala Lumpur (Foto: unsplash.com)

1. Budova sultána Abdul Samada

Bola postavená v roku 1897 v maurskom štýle a slúžila ako sekretariát britskej správy. Dnes je nielen významnou budovou z hľadiska histórie, ale je tu aj sídlo ministerstva informácií, komunikácií a kultúry. Pozoruhodnou časťou budovy je vysoká veža s hodinami. Celá je v noci vysvietená a tak sa je na čo pozerať.

2. Batu Caves

Tento hinduistický chrám sa nachádza vo vápencovom kopci, ktorý je tvorený niekoľkými hlavnými a vedľajšími jaskyňami. Pred jaskyňou aj v nej sú krásne hinduistické sochy a miestne obyvateľstvo tu nosí svoje obete bohom. Kladú ich na kavadis – obrovské kusy dreva alebo ocele zdobené kvetmi a perami páva. Návštevnosťou sa tento chrám dostal aj medzi popredne priečky rebríčkov.

3. Petronas Twin Towers

Priamo v centre mesta stoja dve mrakodrapy, sídla spoločností Petronas, ktoré sú v strede spojené preskleným mostom. Obľúbené miesto turistov je buď vyhliadková veža, ktorá ponúka krásny výhľad ne celé mesto alebo obrovské nákupné centrum v spodnej časti budovy. Takisto sa tu nachádza sídlo malajzijskej filharmónie.

4. Menara Kuala Lumpur Tower

Svojou výškou (421m) prevyšuje budovu Petronas a svojim vzhľadom pripomína kupolu, v ktorej sa nachádza aj rotujúca reštauráciu. Turisti tu radi chodia kvôli rôznym atrakciám – divadlo, obchodíky so suvenírmi a v neposlednom rade aj pre nádherný výhľad na mesto.

5. Čínska štvrť

Tradične ako všetky veľké mestá aj tu nájdete rušnú čínsku štvrť kde zoženiete všetko. Obchoduje sa tu aj vo dne aj v noci. Okrem iného tu sú situované aj niektoré významné chrámy Kuala Lumpuru.

Nádherné historické pamiatky, úžasná história – asi takto by sme vedeli charakterizovať Kuala Lumpur. Tak čo? Vybrali by ste sa aj do takéhoto mesta alebo ostávate pri tých, ktoré sa viac podobajú naším? Bezohľadu na to kam sa vyberiete, nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie.

Text: PR