Čo všetko potrebujete na pokojnú cestu vlakom so psíkom?

Rady a tipy

Psíci majú radi stereotyp, milujú prechádzky po svojich označených miestach, ale raz za čas sa potešia aj novému teritóriu. Niektorí psi cestovanie zbožňujú a iní celú cestu autom alebo vlakom vystrájajú. Dá sa povedať, že je to podobné ako s malými deťmi. Ak sa práve chystáte na presun so psíkom vlakom, máme pre vás zopár cenných tipov.

Čo všetko potrebujete na pokojnú cestu vlakom so psíkom?
Čo všetko potrebujete na pokojnú cestu vlakom so psíkom? (zdroj: komerčný článok)

Overte si prepravné podmienky a poplatky

Na Slovensku je cestovanie vlakom so psom povolené. Menšie plemená bez problémov odveziete v prepravke, ktorú predáva zverimex. Prepravky sa predávajú v rôznej veľkosti a dokonca ich nájdete aj v rozmeroch pre veľkých psov. Za menšie psy sa neplatí žiadny poplatok. Preprava väčších psov je spoplatnená podľa platných tarifov danej dopravnej spoločnosti. Radíme vám, aby ste si pred cestou všetky prepravné podmienky a poplatky overili. Ak cestujete za hranice, musíte psíkovi zabezpečiť cestovný pas. V pase vám veterinár potvrdí podanie vakcíny proti besnote, odčervenie a neinfekčnosť psíka.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak nie je pes v prepravke, budete musieť skočiť do obchodu. Obchod pre zvieratá má v predaji náhubky, ktoré prepravné spoločnosti u väčších psov vyžadujú. V prípade, že máte psa s miernou povahou, môžete mu dať náhubok po dohode so spolucestujúcimi dolu. Náhubok musíte psovi nasadiť hlavne pri nastupovaní a vystupovaní z vlaku, pri státí na nádrží alebo v čakárni. Počas cesty vlakom sa vám zíde deka, na ktorej bude psík ležať. Najbezpečnejšie sa bude cítiť pri vašich nohách. Vždy majte psa na vôdzke a dávajte pozor, aby nezavadzal v uličke. V prípade, že ide o dlhšiu cestu, mali by ste psíka pred cestou vyhladovať, aby sa nepýtal na veľkú potrebu. Svojho maznáčika najlepšie poznáte vy, a preto keď viete, že je ustráchaný, trénujte s ním dlhšiu cestu vlakom postupne na kratších trasách.

Nezabudnite na granule, vodu a maškrty

V žiadnom prípade nenechajte psa bez vody alebo jedla. Pribaľte si do kufra misku na vodu a jeho obľúbené granule. Chovateľské potreby predávajú nielen klasické misky na vodu, ale tiež cestovné varianty napájacích fliaš. Psíka iste potešia tiež milované maškrty, ktoré mu cestu spríjemnia. Nezabudnite ani na hračku. Nová hračka psíkovi pomôže zabudnúť na stresovú situáciu.

Komerčný článok