Čo všetko by ste mali stihnúť vybaviť pred cestou do zahraničia

Rady a tipy, Svet

Okrem balenia vás pred vycestovaním čaká ešte oveľa viac vybavovania. Najdôležitejšie je zostať v bezpečí, aj keď ste za hranicami. A to začína ešte predtým, než vycestujete. V tomto článku sa dočítate o najdôležitejších veciach, ktoré by ste mali stihnúť ešte pred cestou.

Čo všetko by ste mali stihnúť vybaviť pred cestou do zahraničia (Foto: unsplash.com)

Cestovné poistenie

Jednou z najdôležitejších vecí je práve cestovné poistenie. Ak by sa vám v zahraničí totiž niečo stalo, bez poistenia by vás to mohlo vyjsť poriadne draho. V tej chvíli bude už na poistenie neskoro. Máte celoročné cestovné poistenie? Je lepšie skontrolovať, koľko dní môžete byť v zahraničí v rámci jednej cesty. Ak nemáte takéto poistenie, tak si ho môžete vybaviť na pobočke alebo online, na stránke vybranej poistenie. Navyše, máme pre vás zľavový kupón na cestovné poistenie alebo zvoľte cestovné poistenie ČSOB so zľavou.

Kópie dokladov

Pred odchodom z domu si preskenujte všetky dôležité doklady, ktoré môžete pri cestovaní predkladať alebo sa vám zídu v prípade núdze. Rovnako sa tým ochránite aj pri strate originálnych dokladov. K týmto dokladom patria víza, pas, občiansky preukaz a kartička poistenca. Všetko si pripravte a pre istotu si preskenované doklady pošlite e-mailom.

Dostatočná informovanosť

Niektoré krajiny majú úplne inú kultúru, zvyky a aj zákony ako my. Preto je dobré pripraviť sa a vyhnete sa nepríjemným situáciám. V niektorých krajinách napríklad nemôžete všade nosiť odhalené oblečenie alebo piť alkohol na ulici. Čo sa týka kultúry, tak domácich v každej krajine určite poteší, keď sa naučíte nejaké základné frázy a slovíčka. Na cestu sa viete pripraviť aj takouto formou. Pozrite aj ďalšie zľavy na poistenia.