Cestovanie len s príručnou batožinou – ako sa zbaliť čo najúspornejšie?

Rady a tipy, Svet, Zaujímavosti

Čoraz viac ľudí vyhľadáva výpredaje leteniek. Niekedy sa dajú do veľmi dobrej destinácie dajú zohnať letenky za veľmi prijateľné ceny. No treba rátať s tým, že si za batožinu treba priplatiť. A ak nechcete platiť desiatky euro za veľkú batožinu do podpalubia, zbaliť sa budete musieť len do príručnej batožiny, za ktorú si už momentálne tiež budete musieť priplatiť. Ako sa teda zbaliť len do príručnej batožiny tak, aby ste na nič nezabudli?

Cestovanie len s príručnou batožinou - ako sa zbaliť čo najúspornejšie?
Cestovanie len s príručnou batožinou – ako sa zbaliť čo najúspornejšie? (Foto: unsplash.com)

Ukladanie vecí do kufra a vopred premyslené outfity

Najdôležitejšia vec pri balení do príručnej batožiny je správne poukladanie vecí, aby sa tam toho zmestilo čo najviac. Keď sa balíme, tak často veci skladáme do štvorca, no skúste niekedy veci skôr zrolkovať. Takto sa vám do kufra toho zmestí oveľa viac. Skúste dávať napríklad aj jednu vec do druhej, napríklad do topánok si dáte ponožky alebo okuliare.

Ďalšia dôležitá vec pri balení je, skúste zminimalizovať oblečenie, ktoré si zo sebou zoberiete. Zostavte si outfity, ktoré budete v danej destinácií nosiť a jednotlivé kúsky skúste medzi sebou vymieňať aby ste so sebou nebrali žiadne oblečenie navyše. Taktiež si so sebou zoberte čo najmenšie množstvo univerzálnych kúskov topánok, ktoré môžete nosiť so všetkým. Napríklad ak idete k moru, tak si vezmite jedny tenisky, jedny sandálky a žabky. A je to!

Cestovné balenia

Cestovné balenia kozmetiky. Tie budú veľmi nápomocné pri cestovaní len s príručnou batožinou. Keďže môžete mať v príručnej batožine len obmedzený počet tekutín, takýto pomocníci sa vám zídu. V cestovnom balení nájdete zubnú pastu, šampón, kondicionér aj sprchový gél. Predávajú sa aj rôzne cestovné balenia krémov a makeupov. Takéto balenia zoženiete v bežnej drogérií úplne jednoducho.

Nezabúdajte na poistenie

Cestovné poistenie nie je len o úrazovom poistení. Cestovné poistenie AXA a skúsenosti s ním často vyzdvihujú ich nonstop asistenčné služby. Ak budete potrebovať nájsť autobusové spojenie či overiť si počasie na horách, môžete sa na nich obrátiť. Poistenie platí aj na cestovanie či výlety po Slovensku, zahraničné pobyty sú samozrejmosťou, plnenie si viete uplatniť hoci pri strate osobných vecí ako mobilu či kľúčov od bytu.

Cestovné poistenie je pritom v cene už od 1,39€. Viac o jeho výhodách, skúsenosti s poistením či ďalšie informácie nájdete v článku na stránkach nákupnej poradne.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/cestovne-poistenie-axa/