Najkrajšie pláže sveta – počuli ste už o nich?

Rady a tipy, Svet, Zaujímavosti

Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom vám predstavíme štyri z najkrajších pláží, ktoré sa na našej planéte nachádzajú a vy ich môžete navštíviť. Niektoré sa nachádzajú veľmi blízko, no a k za niektorými musíte cestovať poriadne ďaleko. Aké sú tie najkrajšie pláže sveta a kde ich nájdete?

Najkrajšie pláže sveta – počuli ste už o nich? (Foto: pixabay.com)

Pláž Anse Lazio, ostrov Praslin, Seychelly

Kryštálovo čistá a zároveň pomerne teplá voda nádherný biely piesok a veľa zelene. Celé Seychelly sú známe ako prekrásne a na prírodu bohaté ostrovy, no a táto pláž nie je výnimkou. Okolitá príroda, nie príliš veľa turistov a krásne okolie tejto pláže je určite veľkým plusom tejto pláže.

Ak už rozmýšľate, kedy a kam vyraziť, pomôcť vám môžu zľavy na pobyty na https://www.kuponyzdarma.sk/pobyty/. Jedná sa o ponuky na ubytovanie, zájazdy či ďalšie pobyty a dovolenky. Už viete, kam vyrazíte najbližšie?

Punta Cana, Dominikánska republika

Táto pláž sa nachádza v na ostrove v srdci Karibiku a obmýva ho tyrkysové Karibské more, ktoré je na tejto pláži asi najlákavejšie. Rozľahlé pláže s bielym pieskom sú ideálne na poriadne dlhú dovolenku. Okolitá príroda je tiež veľmi bohatá nie len na zeleň a stromy, ale aj na rôzne druhy zvierat.

Villasimius, Sardínia, Taliansko

Pláž, na ktorú nemusíte cestovať ďaleko sa nachádza na talianskom ostrove Sardínia. Práve pláž Villasimius je jednou z najkrajších a najvyhľadávanejších pláží Stredozemného mora. Voda je teplá, piesok úplne biely a talianska kuchyňa je ďalším veľkým plusom.

Ešte predtým, než sa vyberiete na cestu, nezabudnite na všetko potrebné, najmä ak idete po vlastnej ose. Pri automobile nezabudnite dať vozidlo skontrolovať, myslite aj na náhradné diely na autá.

Navagio, Zakynthos

Grécko je nádherné úplne celé, no táto pláž je pre Grécko úplne najikonickejšia. Táto izolovaná pláž schovaná medzi veľkými skalami je zaujímavá nie len stroskotanou loďou v jej strede, ale aj okolitými jaskyňami v skalách na pláži. Nájdete tu tiež aj obrovské korytnačky, ktoré dorastajú do dĺžky až jedného metra.

Ak sa vám ale nechce cestovať ďaleko, môžete ostať na Slovensku. Nájdite si napríklad výhodné ubytovanie Štrbské pleso a užite si dovolenku v Tatrách.