Tipy a rady na to, ako sa zbaliť do príručnej batožiny

Rady a tipy, Svet, Zaujímavosti

Množstvo cestovateľov nechce platiť žiadne zbytočné náklady navyše a už vôbec nie za batožinu do podpalubia. Preto sa snažia zabaliť len do príručnej batožiny. A verte tomu, že sa to dá, nech cestujete na pár dní alebo aj mesiacov. Stačí len vedieť správne tipy na to, čo a ako si zbaliť do príručnej batožiny.

Tipy a rady na to, ako sa zbaliť do príručnej batožiny (Foto: unsplash.com)

Veľkosť a váha príručnej batožiny

Pri balení do príručnej batožiny závisí hlavne od stanovených rozmerov a hmotnosti, ktorá je do lietadla povolená. Ak by ste totiž tieto parametre prekročili, tak budete musieť batožinu nechať na letisku alebo si za to priplatiť. A keď už ste chceli ušetriť za batožinu do podpalubia, tak by ste si mali dať na to pozor. Každá aerolinka to má inak, preto sa vopred informujte na ich webových stránkach. Hmotnosť príručnej batožiny býva zvyčajne okolo 10 kg a rozmery by nemali byť väčšie ako 50x40x20 cm. 

Oblečenie

Trik pri balení oblečenia do príručnej batožiny je v tom, aby ste ho poskladali čo najviac efektívne, čiže aby zaberalo čo najmenej miesta. Obľúbené je rolkovanie oblečenia – nezaberie veľa miesta, vo veciach máte prehľad a až tak sa vám nepokrčia. Ďalším spôsobom je skladanie jednej veci do druhej, čo sa tiež nazýva „bundle packing“. Nezabúdajte na to, že voľný priestor zostáva v topánkach a kabelkách – tam môžete vložiť ponožky, spodné prádlo alebo menšie nádoby s kozmetikou.

Čo si môžete a nemôžete zbaliť

Aby ste nemuseli stresovať na letisku, vybaľovať batožinu a vyhadzovať veci, tak si musíte o príručnej batožine naštudovať niečo viac. Konkrétne to, čo v nej nemôžete prevážať. So sebou si môžete zobrať maximálne 1 liter tekutín a ráta sa do toho aj tekutá kozmetika, ktorá môže mať maximálne 100 ml. Zakázané sú kvôli bezpečnosti aj ostré predmety.