Tipy na výlet s deťmi: kam sa vybrať v lete na strednom Slovensku

Slovensko
Tipy na výlet s deťmi: kam sa vybrať v lete na strednom Slovensku
Tipy na výlet s deťmi: kam sa vybrať v lete na strednom Slovensku (zdroj: komerčný článok)

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, deti si užívajú prázdniny a aj turistické atrakcie otvárajú svoje brány návštevníkom, ktorí sa rozhodnú spoznávať zaujímavé miesta na Slovensku.

Teraz je ideálny čas aj počasie naplánovať si rodinný výlet za oddychom alebo dobrodružstvom spolu s vašimi deťmi. Ak vás zaujímajú tipy na atrakcie na strednom Slovensku, kde sa deti určite nebudú nudiť, ale naopak do sýta sa vybláznia, čítajte ďalej.

Stredné Slovensko je známe množstvom aquaparkov a kúpalísk. Či už zamierite do Tatralandie v Liptovskom Mikuláši, ktorá je najväčším vodným parkom na Slovensku alebo do Turčianskych Teplíc, Dolného Kubína či Bešeňovej, vaše deti sa budú môcť vyšantiť na nespočetnom množstve vodných atrakcií.

Pre malých dobrodruhov zase odporúčame naplánovať jednodňový výlet do lanového parku Tarzania Jasná, ktorý sa nachádza v Demänovskej doline alebo lanového parku Dino Adventure v Terchovej. Oba parky ponúkajú trasu pripravenú len pre deti. O ich bezpečnosť sa pritom vôbec nemusíte báť, budú pod dohľadom skúsených inštruktorov.

Na Slovensku však máme aj zábavné strediská, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre deti. Ich hravosť a zvedavosť určite prebudia atrakcie v Zábavnom parku Liptov, kde vás čaká horolezecká stena, zorbing trať, paintballové ihrisko, mini ZOO či bludisko v životnej veľkosti.

Ďalší tip na výlet nás zavedie do rozprávkovej dedinky Habakuky, kde spoznáte Popolvára či Laktibradu, pozriete si originálnu rozprávkovú architektúru alebo divadelné predstavenie.

Fantázii sa medze nekladú ani v mestečku Donovalkovo v prostredí Nízkych Tatier. Malé princezné a princovia, superhrdinky aj superhrdinovia sa v autentických kostýmoch nielen vyšantia, ale aj naučia, ako samostatne nakupovať alebo natankovať. Mestečko je navrhnuté tak, aby sa deti za prítomnosti animátorov zabavili, zatiaľ čo si rodičia môžu oddýchnuť napríklad pri káve.

Komerčný článok