3 najkrajšie výhľady na Slovensku

Rady a tipy, Slovensko, Zaujímavosti

Výhľady na krásnu slovenskú prírodu sú dychberúce. Hlavne ak ešte stihnete východ alebo západ slnka. Prečo si to neužiť na tých najkrajších miestach, ktoré tu máme? Po celej krajine nájdete rozhľadne, z ktorých si môžete užívať tie najkrajšie pohľady. Je len na vás, kam chcete vycestovať alebo čo máte najbližšie.

3 najkrajšie výhľady na Slovensku (Foto: unsplash.com)

Chodník korunami stromov

Najnavštevovanejšou a najobľúbenejšou rozhľadňou je práve táto, v Bachledovej doline. Zároveň je to spojené s peknou prechádzkou, takže si môžete spraviť výlet vo dvojici aj s deťmi. Budete mať možnosť vidieť krásy Pieninského národného parku. Výhodou je možnosť dopravy lanovkou počas celého roka a bezbariérový prístup pre mamičky s kočíkom alebo rodiny s vozičkármi.

Čajka v oblakoch

Alebo nová rozhľadňa v Bojniciach nestojí dlho, no aj napriek tomu si ju obľúbilo množstvo ľudí. Je veľmi podobná, ako rozhľadňa v Bachledke. Na vrchu sa nachádza bod s výhľadom vo výške 30 metrov, z ktorého vidíte celé Bojnice, Prievidzu a okolitú prírodu. Aj tu je samozrejmosťou bezbariérový prístup, ktorý uľahčuje výlet komukoľvek.

Rozhľadňa Alexandra Filípka

Pre ľudí z okolia Bratislavy je určite jednou z naj rozhľadní práve táto, Alexandra Filípka v Modre. Ústrednou témou tohto projektu je panoramatický výhľad na krajinu. Nová rozhľadňa nahradila stavbu, ktorá bola zbúraná v roku 2017. Nachádza sa na vrchu Veľká Homoľa a je to najvýraznejší bod na južnej strane Malých Karpát. Nachádza sa približne štyri kilometre od mesta Modra.