Výlet do hlavného mesta – čo sa oplatí v Bratislave vidieť?

Rady a tipy, Slovensko, Zaujímavosti

Chystáte sa na výlet do nášho hlavného mesta? Alebo tam máte nejaké pracovné záležitosti? Aj keď je to mesto, stále je tam množstvo pamiatok a miest, ktoré sa oplatí vidieť. Mnohé z týchto lokalít sú ikonické a veľmi známe, o iných ste možno ešte ani nepočuli. Vyberte si z našich tipov a naplánujte si celý pobyt v Bratislave.

Výlet do hlavného mesta – čo sa oplatí v Bratislave vidieť? (Foto: unsplash.com)

Bratislavský hrad so záhradami

Práve toto je jedna z pamiatok Bratislavy, ktorá je nám všetkým známa. No z hlavného mesta by ste nemali odísť bez toho, aby ste ju navštívili. Bratislavský hrad zaujme historickým interiérom, nádhernými záhradami a tiež výhľadom na celé mesto. Je to vhodné pre páry, rodiny s deťmi aj starších návštevníkov. Na hrad to máte kúsok od centra, takže stačí, keď prídete pešo. Odporúčame spojiť návštevu Bratislavského hradu aj s prechádzkou po historických uliciach a námestiach.

Sandberg

Jedná sa o miesto, ktoré prepája aktuálny svet z históriou. Sú to zvyšky niekdajšieho dna oceánu, ktorý kedysi siahal až na naše územie. Nachádza sa tam množstvo piesku a dôkazom existencie oceánu sú aj uložené fosílie. Na Sandberg sa dostanete autom, autobusom alebo pešo z Devínskej Novej Vsi. Už samotná cesta na toto miesto okolo rieky je zážitkom.

Botanická a zoologická záhrada

Pre milovníkov kvetov, zvierat a rodiny s deťmi sú tieto dve miesta ideálnym riešením. Bratislavská botanická záhrada je najkrajšia na jar, keď všetko rozkvitne. Môžete si tam spraviť krásnu prechádzku a slúži tiež ako únik z betónovej džungle. Exotické rastliny a stromy spôsobia pocit, ako keby ste vycestovali niekde ďalej, nie len do slovenského hlavného mesta. Zoologická záhrada je aktivita, na ktorú by ste si mali vyhradiť aspoň pol dňa. Aj keď sa to možno nezdá, tak je pomerne rozsiahla a nachádza sa tam množstvo druhov zvierat. Zároveň sa hneď veľa nachádza aj Dinopark.