Ako sa zbaliť na cestu a ušetriť miesto v kufri

Rady a tipy

Cestujete často, ale ešte vždy neviete čo si zbaliť? Ak už cestujete kamkoľvek tieto rady vám isto pomôžu pri balení si kufra. Hneď na úvod, jedna rada za všetky – vezmite si len polovicu oblečenia, čo ste si prichystali, a dvakrát viac peňazí, ako ste očakávali. Na túto radu si neskôr na dovolenke ešte určite spomeniete, hlavne ak sa jej nubudete držať.

Ako sa zbaliť na cestu a ušetriť miesto v kufri
Ako sa zbaliť na cestu a ušetriť miesto v kufri

Neberte si zbytočné veci

Nech už cestujete kamkoľvek, v každej krajine nájdete drogériu a potraviny. Neberte si zbytočne veľké množstvo drogérie a hlavne nie jedla. Zoberte si len to, čo nevyhnutne potrebujete – zubná kefka a pasta, šampón, sprchovací gél a ostatné nevyhnutné hygienické veci.

Nie je problém, keď si niečo zabudnete

Samozrejme keď sa nejedná o cestovný pás, občiansky preukaz alebo peniaze. V opačnom prípade však nie je problém, keď si zabudnete tričko, plavky alebo topánky na pláž. Vo väčšine krajín si tieto veci bez problémov zakúpite, takže nemusíte panikáriť.

Drahé veci nechajte doma

Veci, hlavne notebooky a tablety nechajte doma ak nejdete na nejakú pracovnú cestu a podobne. Vydržíte bez nich cestu a nemusíte sa zaoberať ich strážením. Keď vám ich niekto ukradne, môže vás to vyjsť poriadne draho. Ak ich však pri sebe máte dajte ich na miesto, kde na nich viete dať pozor a v žiadnom prípade si ich nenechávajte na hoteli na viditeľnom mieste.

Šaty

Rifle a bundy nechajte doma. Sú ťažké zaberajú veľa miesta a na bežnú dovolenku nie sú potrebné. Zabaľte si skôr tenké veci na chladnejší večer. Z tých sa vám potom zmestí viac. Pred dovolenkou si ich môžete dokonca pokombinovať a vytvoriť tak zaujímavé outfity na každý deň. Potom nebudete mať ani najmenší problém s vyberaním oblečenie, ktoré sa k sebe ani nehodí. Pre ušetrenie priestoru môžete využiť aj medzi priestory a malé vrecká na stranách kufríka.

Na záver jedno hlavné pravidlo, na ktoré treba myslieť. Vezmite si len polovicu oblečenia, čo ste si prichystali, a dvakrát viac peňazí, ako ste očakávali. Na túto radu si neskôr spomeniete, keď zistíte, že polovicu oblečenia ani nepotrebujete alebo keď nebudete môcť nájsť bankomat.

Foto: ilustračné