10 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Barcelone

Rady a tipy, Svet, Zaujímavosti

Barcelona je druhé najväčšie mesto Španielska, hlavné mesto Katalánska, najjužnejšie mesto severnej Európy. Bolo založené kmeňmi pyrenejského polostrova. Celá Barcelona sa nesie v duchu jej hlavného architekta Antoniho Gaudího. Predstavme si pár krásnych miest z Barcelóny. Prečo iba pár? Pretože Barcelona je tak preplnená krásami, že by trvalo dlho, prečítať si o každej z nich.

1. Las Ramblas

Najživšia ulica Barcelony, dlhá menej ako dva kilometre, plná umelcov, tanečníkov, hudobníkov, živých aj historických sôch, obchodíkov a kaviarní. A nie len to. Tiahne sa od Placa Catalunija, až po Port Olimpic. Môžete navštíviť múzeum voskových figurín, či múzeum erotiky. V blízkosti je obrovské trhovisko Mercat de pa Boqueria. Delí sa na päť častí, pomenovaných podľa pamiatok. Prvá časť je Rambla de Canaletes a nájdete tam kasňu. Druhá sa volá Rambla dels Estudis. Tretia Rabla de Sant Josep, nesie svoje meno po kláštore. A nájdete tam aj mozaiku Juana Miró. Štvrtá sa taktiež volá po kapucínskom kláštore – Rambla dels Caputins. Pri soche Kryštofa Kolumbusa je piata časť, pomenovaná po stále prítomnom múzeu umenia a nazýva sa Rambla de Santa Monica. Kedže je to ulica nabytá zábavou vo dne aj v noci, nájdete tam neustále množstvo ľudí a to nie len turistov a miestnych, ale aj zlodejov.

10 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Barcelone
10 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Barcelone

2. Nou Camp

Fanúšikom je známy ako štadión FC Barcelony. Je ľahko dostupný metrom a je tu možnosť pozrieť si ho aj mimo sezóny, ako súčasť vstupenky do futbalového múzea. Má kapacitu okolo 100 000 divákov a teda je najväčší štadión v Európe a jedenásty najväčší na svete. Za vstupenku zaplatíte 23€, deti do trinásť rokov a dôchodci nad 70 rokov 17€, deti do päť rokov zdarma.

3. Hard Rock Cafe

Nájdete ho na Plaza Catalunija a mnohí turisti si ho vychvaľujú ako jedno z najobľúbenejších miest, kvôli jeho úžasnej atmosfére. Pripravte sa však vopred, pretože na skvelú kávu sú dlhé čakacie listiny.

4. Flamenco

Tento tanec k Španielsku neodmysliteľne patrí. V mnohých reštauráciách si môžete pri skvelej večeri vychutnať tento dramatický a dráždivý tanec. Samozrejme to nie je podmienka, môžete si užiť buď, alebo. Spolu zaplatíte za túto zábavku priemerne 30€.

5. Montjuïc

Týči sa do výšky 173 metrov a nájdete ho západne od centra mesta. Nájdete tam mnoho skvostných výhľadov, či už na more, pláže, prístav, alebo mesto. Výhľad si užijete aj z lanovky, ktorá končí až pri veži Torre Jaume. Obdivovať môžete vojenské múzeum v pevnosti Castell, Grécke divadlo, Archeologické múzeum a ďalšie. Medzi južným zrazom a hradbou nájdete veľa botanických krás.

6. Font Màgica

Tento majestát tu stojí už od roku 1929. Počas sezóny sa predstavenia konajú od štvrtka do nedele od 21:30 – 23:00, mimo sezóny iba piatok a sobotu od 19:00 – 20:30. Predstavenia sú rozdelené na 15 minútové časti. Tešiť sa môžete na neuveriteľné predstavenie s hudbou, farbami a vodou, ktoré turisti považujú za najlepšiu časť Barcelony. Nájdete tam aj veľa menších fontán, úžasných reštaurácií, kaviarní, nespočetne umelcov, ale aj dav ľudí, ktorý si tiež chcú vychutnať predstavenie.

7. Maremagnum

Je to veľké centrum, kde nájdete množstvo atrakcií, barov a reštaurácií. Už len kín, tu nájdete dvanásť. Diskotéky a nočný život si môžete užiť od 23:00 až do rána. Aj tu však musíte rátať s množstvom ľudí. K centru sa dostanete cez La Ramble a most, ktorý sa týči ponad more.

8. Pláže

Barcelona má približne 4 kilometre pláží a ohromný olympijský prístav, ktoré sú perfektné na vodné športy aj odpočinok od rušného mesta. Máte na výber medzi plážou Barcelonetta, Nova Icária, Mar Bella, Nova Mar Bella a Bogatell. Je tu vysoká úroveň služieb, ale nájdu sa aj oblasti s vyšším počtom návštevníkov a pouličných predavačov. Môžete si oddýchnuť v tieni rôznorodej zelene.

10 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Barcelone
Krásne a čisté pláže

9. Parc de la Ciutadella

Vlakom ste tu za pár minút. Do parku sa vchádza cez slávny víťazný oblúk. Môžete si vychutnať večerné jazzové koncerty v tráve, aj užiť si pohľad na 30 hektárov veľké jazero, na ktorom sa môžete člnkovať aj plaviť požičanou loďou. Obzrieť si môžete krásne pomarančovníkové aleje, nádherné fontány Jordins Fontseré i Mestre, alebo Font de la Cascada – Venus, či stavbu Castell del Tres Dragons. Na konci parku nájdete fenomenálnu Zoo.

10. Museo Picasso

Nájdete ho na ulici Carrer Montcada a tvoria ho tri prepojené gotické budovy, nachádzajúcich sa v palácoch. Výstava je zostavená chronologicky podľa období. Nájdete tu kresby, maľby, litografie, aj rytiny, už od jeho deviatich rokov. Množstvo z turistov si toto múzeum vychvaľuje ako jednu z najlepších zastávok v Barcelone. Otvorené majú od 9:00 – 19:00 v utorok, stredu, piatok, sobotu a nedeľu, od 9:00 – 21:30 vo štvrtok. V pondelok je zatvorené.

Veríme že naša ochutnávka z Barcelony vám pomôže užiť si toto krásne mesto. Na uliciach nájdete aj informátorov, ktorý sú vždy ochotný poradiť a navyše veľa z nich rozpráva aj po anglicky. Nezostáva nič iné, len vám zaželať neopakovateľný zážitok, ktorým rozhodne Barcelona pre každého z vás bude.