Prečo si kúpiť first minute dovolenku

Rady a tipy

Mnohí si svoju letnú dovolenku nevedia predstaviť inak ako pri mori, resp. aspoň niekde v zahraničí. Vyberajte si z komplexnej ponuky cestovných kancelárií, keď je ešte väčšina zájazdov voľná a vy sa môžete slobodne rozhodnúť pre termín i miesto vašej vysnenej dovolenky.

Prečo si kúpiť first minute dovolenku (Zdroj obrázka: pixabay.com)
Prečo si kúpiť first minute dovolenku (Zdroj obrázka: pixabay.com)

Obľúbené first minute zájazdy

Kto povedal, že snívať o letnej dovolenke sa nedá už na jeseň? Treba si ju predsa dôkladne naplánovať a dohodnúť sa so všetkými členmi rodiny alebo partie. Ak chcete na letnej dovolenke naozaj ušetriť, odporúčame vám popozerať sa po first minute zájazdoch, kde toho nájdete skutočne veľa a nemusíte pritom hľadieť na počet voľných miest či sa obmedzovať napríklad pri výbere hotela.

Priali by ste si luxusný hotel pre rodiny s deťmi len pár metrov od pláže? Teraz je ten správny čas si rezervovať izbu a začať odpočítavať dni, ktoré vás delia od vytúženého oddychu. A prečo obľubujú zájazdy first minute zvlášť rodiny s deťmi? Pretože väčšina z nich ponúka výhodné ceny za ubytovanie a stravu detí alebo dokonca sľubuje ich pobyt grátis. Takto viete na rodinnej dovolenke veľa ušetriť. Oveľa ťažšie ako si na ňu nasporiť však môže byť dohodnúť sa na destinácii, ale žiaden strach.

Na zarezervovanie first minute dovolenky máte relatívne dosť času a môžete si ju venovať napríklad aj na Vianoce. First minute dovolenky sú ideálne pre tých, ktorí potrebujú vycestovať v konkrétnom termíne – teda rodiny s deťmi ocenia prázdninové mesiace júl a august.

S first minute ušetríte

Rovnako ako last minute, aj first minute dovolenka je obľúbená najmä preto, že za relatívne nízke ceny sa postará o zážitky na celý život. No zatiaľ čo pri last minute dovolenke nemáte príliš veľa času na rozmyslenie a zväčša beriete to, čo vám cestovné kancelárie aktuálne ponúknu, len aby ste vôbec vycestovali, pri first minute si výber destinácie a hotela môžete doslova užiť.

Študujte o daných krajinách všetko, čo vás zaujíma – akí tam žijú ľudia, aká je politická situácia, aké sú tam ceny, čo sa v krajine oplatí vidieť. Máte dosť času, aby ste si nazbierali potrebné informácie a na základe nich sa rozhodli, či si zájazd objednáte. First minute dovolenku si zarezervujete na konkrétny termín, a tak nerozhodíte ani vášho nadriadeného, pretože o dovolenke bude vedieť polrok dopredu. Last minute by vám mohol prihrať trocha stresu, a navyše sa tam iba málokedy dočkáte výhodných rodinných akcií typu jedno dieťa zadarmo.

A keď sa bude blížiť termín dovolenky, skúste si len tak mimochodom skontrolovať, za koľko sa daný zájazd predáva tesne pred začiatkom sezóny. Možno sa za ušetrenú sumu na budúci rok rozhodnete rezervovať hneď dva zájazdy.

Text: PR