Ako vybrať, kam vyraziť na víkend

Rady a tipy

Neviete sa rozhodnúť kam sa vybrať na víkend a doma sa vám sedieť nechce? Prejdite si tieto jednoduché kroky a výber bude hneď jednoduchší. Začnite tým, že si položíte niekoľko základných otázok. My sa vám budeme snažiť poradiť, ako vybrať, kam vyraziť na víkend. Aj keď ste študent a hľadáte tipy pre študentov, aj vám vieme poradiť, kam vyraziť na víkend.

Ako vybrať, kam vyraziť na víkend
Ako vybrať, kam vyraziť na víkend (Foto: unsplash.com)

Aký typ výletu máte najradšej?

Príroda – radi chodíte do prírody na prechádzku alebo na turistiku? Keď vám to počasie dovoľuje tak prečo nie. Na Slovensku je veľa krásnych miest kam sa môžete vybrať na turistiku alebo len na obyčajnú prechádzku do lesa.

Historické pamiatky – ak máte radi históriu výber je hneď jasný. Navštívte hrady, zámky a múzea, ktorých je u nás naozaj veľa.

Nákupy, zábava – Ak si chcete len troška oddýchnuť vyberte sa na nákupy alebo do kina. Okrem toho je množstvo podujatí a koncertov kam sa môžete vybrať na konci týždňa a trocha „vypnúť.“

Ako najradšej cestujete?

Autom – vyrážate kedy chcete a prichádzate kedy chcete.
Autobus – je to celkom pohodlné a rýchle, akurát, že si musíte dopredu pozrieť kedy vyraziť.
Vlakom – ak sa chystáte na dlhšiu cestu, najvýhodnejšie to bude asi práve vlakom. Naviac to je v dnešnej dobe vďaka možnosti kúpiť lístok na vlak cez sms ešte jednoduchšie.

Ako vybrať, kam vyraziť na víkend
Ako vybrať, kam vyraziť na víkend (Foto: unsplash.com)

Koľko by ste chceli minúť na víkend?

Jednoduché výlety sa dajú zvládnuť aj za niekoľko málo eur, ak nepočítame náklady na prepravu. Keď sa vydáte do prírody prežijete pomerne lacný výlet. Ak sa vydáte do múzea, zaplatíte za vstup a sprievodcu. Ak sa však chystáte na nákupy, či nejaký koncert náklady sú o niečo vyššie.

Počasie

Počasie je asi to, čo najviac ovplyvňuje cieľ vášho výletu. Kým do múzea, na zámky a na nákupy sa môžete vydať hocikedy, do prírody alebo na koncerty je to už o niečo komplikovanejšie. Vždy si dopredu pozrite aké bude počasie a podľa toho vyberte kam to asi bude najvhodnejšie.

Na záver nezabudnite ani na deti, keď si ich chcete zo sebou zobrať, majte na mysli aj ich potreby a záujmy. Spýtajte sa ich čo by najradšej robili oni, kam by išli. Takto bude celá rodina spokojná a prežijete nádherný víkend. Veľa tipov kam vyraziť na víkend alebo aj dlhšiu cestu môžete nájsť na LifeStyleMagazin.sk, kde sú lifestyle články na veľa tém aj o cestovaní.