Spojené arabské emiráty nie sú iba Dubaj. Čo tu môžete robiť?

Rady a tipy, Svet, Zaujímavosti

Rozmýšľali ste niekedy o dovolenke v SAE? Hoci ide v našich končinách o stále pomerne exotickú destináciu, okolnosti prajú návšteve tejto krajiny. Či už ide o letecké spojenie medzi Spojenými arabskými emirátmi, konkrétne Dubajom, a Bratislavou, alebo možnosti zavítať sem bez nutnosti víz. Čo by ste mali zažiť, ak sa rozhodnete SAE navštíviť?

Spojené arabské emiráty nie sú iba Dubaj. Čo tu môžete robiť?
Spojené arabské emiráty nie sú iba Dubaj. Čo tu môžete robiť? (Foto: PR)

Návšteva Dubaja

Najväčším lákadlom Spojených arabských emirátov pre turistov je bezpochyby Dubaj – a úplne zaslúžene. Mesto, ktoré je symbolom bohatstva, svetových rekordov či chuti ukázať svetu, ako za niekoľko desiatok rokov postaviť v púšti svetovú metropolu. A čo tu robiť? Čo len chcete – navštíviť môžete najvyššiu budovu na svete, 828-metrovú Burj Khalifa, ubytovať sa v jednom z najznámejších hotelov sveta, Atlantis na umelo vybudovanom ostrove v tvare palmy či navštíviť neuveriteľne veľké obchodné centrá, kde nechýba ani obrovské akvárium alebo lyžiarska zjazdovka. Ak chcete zažiť, čo sú to neobmedzené možnosti, pri návšteve Spojených arabských emirátov by ste mali rozhodne do Dubaja zavítať.

Adrenalín na najdlhšej lanovke sveta

O svetových rekordoch však nie je iba Dubaj, napríklad v emiráte Ras Al Khaimah len nedávno otvorili najdlhšiu lanovku na svete. Nejde však o klasickú kabínovú lanovku, ktorou sa vyveziete na vrchol, tu sa pripnete na 2,83 km dlhé lano, spustíte sa len v lezeckej sedačke a okolo vás je otvorený priestor. Zážitok dokonca života. Táto lanovka, alebo aj zipline, sa nachádza na najvyššej hore Spojených arabských emirátov, takže výhľad bude skutočne famózny. Pre fanúšikov turistiky, aj tých menej skúsených, je tento vrchol ako stvorený na turistiku – nechýba na ňom ani ferrata. Okrem toho v tomto emiráte je medzi turistami veľmi obľúbená aj jazda na povestnom arabskom koni púšťou. Ak preferujete skôr pomalšie tempo, ťavy sú tu rovnako k dispozícii.

Milovníkov histórie poteší Sharjah

Spojené arabské emiráty nie sú iba Dubaj. Čo tu môžete robiť?
Spojené arabské emiráty nie sú iba Dubaj. Čo tu môžete robiť? (Foto: PR)

Na jednej strane stojí Dubaj, ktorý sa len tak hemží najmodernejšími stavbami, ukážkami špičkovej architektúry a tiež bojom človeka s fyzikálnymi zákonmi, v ktorých človek často ťahá za víťazný koniec. Ak však máte radi históriu a trochu pokojnejšiu atmosféru, Spojené arabské emiráty ponúkajú aj destinácie ako emirát Sharjah. Emirát susediaci s Dubajom ponúka krásne zrekonštruované historické centrum, množstvo galérií, múzeí a hlavne menej masového turizmu a viac pokoja v uliciach. V prípade, že by ste si chceli užiť pokojnejšiu atmosféru, z Dubaja vás od Sharjahu delí iba 30 kilometrov.

Chceli by ste zveriť svoju dovolenku v Spojených arabských emirátov do rúk odborníkov a sústrediť sa iba na to príjemné? Navštívte stránku www.dubaj.sk a namiesto riešenia formalít si užívajte cestovanie.

Text:PR