Vydajte sa na cestu za krásami Liptova

Slovensko, Zaujímavosti

Región Liptov patrí k najkrajším častiam Slovenska. Svedčí o tom aj bohatý turistický ruch. Preto vám prinášame niekoľko zaujímavých tipov pre vašu dovolenku či víkendový pobyt na Liptove.

Vydajte sa na cestu za krásami Liptova
Vydajte sa na cestu za krásami Liptova (Foto: klar.sk)

Čo všetko sa oplatí na Liptove vidieť

Liptov je rajom milovníkov histórie aj prírodných zákutí. Ak sa chcete oboznámiť s históriou tradičnej slovenskej dediny, navštívte Múzeum liptovskej dediny v Pribiline a obec Vlkolínec s jeho typickou architektúrou. Medzi významné kultúrne pamiatky patria tiež hrady Likava a Liptovský hrádok.

Zaujímavosti na váš čakajú aj priamo v Litovskom Mikuláši. Napríklad známe Liptovské múzeum. Na Liptove nezabudnite navštíviť Vodný park Bešeňová. V termálnej vode sa tu môžete kúpať po celý rok. Blízkosť Nízkych aj Vysokých Tatier robia z Liptova okrem toho obľúbenú voľbu pre turistov a lyžiarov.

Ubytovanie Liptovský Mikuláš

Ak sa vyberiete na Liptov, máte na výber zo širokej ponuky hotelov, chát a privátnych izieb. Odporúčame vám ubytovanie v hoteli Klar. Jeho výhodná poloha len 1 kilometer od centra mesta vám poskytne možnosť príjemných vychádzok. Iste tu oceníte aj kvalitu ubytovania v priestranných moderných jedno a dvojposteľových izbách s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii je tiež šesť slnečných apartmánov a jeden bezbariérový apartmán. Ubytovanie Liptovský Mikuláš vás prekvapí príjemným personálom aj úrovňou poskytovaných služieb.

Hotel Liptovský Mikuláš

Hotel Liptovský Mikuláš ponúka svojim hosťom stravovanie v hotelovej reštaurácii. Okrem pravidelnej dennej ponuky menu tu môžete ochutnať rôzne špeciality medzinárodnej kuchyne. V celej budove hotela Liptovský Mikuláš je možné využívať bezplatné Wi-fi pripojenie na internet. Chvíle relaxu a pohody si môžete pokojne užívať pri káve či inom obľúbenom nápoji hotelovom bare. Odporúčame.

Text:PR