Odložte zaujímavú literatúru a vyberte sa na túru

Rady a tipy, Slovensko

Vedeli ste o tom, že v interiéri trávime podľa štatistík až 90 % svojho času? Negatívne dopady takéhoto spôsobu života sú obrovské, čo platí teraz počas mimoriadnej situácie dvojnásobne. Našťastie sa ale niektoré opatrenia už zmenili a vy tak môžete ísť aj do prírody.

Odložte zaujímavú literatúru a vyberte sa na túru
Odložte zaujímavú literatúru a vyberte sa na túru (Foto: wiliholding.sk)

Vymeňte preto svoje pohodlie pri dobrej knihe za niečo iné. Odložte obľúbenú literatúru a vydajte sa na túru. Pekné ubytovanie v Tatrách vám poskytne na tento typ odpočinku najlepší základ. Nakoniec to bude tento rok asi jediný typ najviac bezpečnej dovolenky bez zbytočnej paniky.

Ak máte záujem o návštevu krajiny s bohatou históriou, jedinečnými tradíciami, pulzujúcimi mestami, historickou architektúrou a množstvom príležitostí na dobrodružstvá v prírode, Slovensko môže byť ideálnou destináciou pre váš plánovaný výlet.

Vďaka mnohým magickým hradom, horským štítom, ktoré sa týčia nad 2000 metrov a chutnému jedlu, vám ponúka naša krajina nefalšovaný turistický zážitok.

Spoznajte najkrajšie túry v Tatrách

Slovensko nám ako extrémne hornatá krajina ponúka veľa turistických chodníkov pre všetky úrovne. Ideálne podmienky majú najmä Vysoké Tatry, kde je niekoľko vrcholov nad 2 500 metrov a fantastický výhľad z vtáčej perspektívy z vyhliadkových miest ako Lomnický štít.

O najkrajšie túry v Tatrách sa preto postará množstvo chodníkov, ktoré sa už pomaly začínajú pripravovať na otvorenie letnej sezóny.

Aby toho ale nebolo málo, môžete využiť aj služby hotelov, ktoré sa nachádzajú v ich tesnej blízkosti. Ide predsa o vyhľadávané lyžiarske strediská, ktorých ubytovacie zariadenia ležia často priamo pri svahu, čo je v lete ideálna správa pre nadšencov outdoorových aktivít.

Prospeje to vašej psychike

Dôvodom priaznivého pôsobenia prírody na náš organizmus je v prvom rade čistý vzduch. Koncentrácia záporných a zdraviu prospešných iónov je v prírode veľká, vďaka čomu máme aj viac nálady a pohody. No a to najdôležitejšie, je pohľad na krásne zelenú krajinu, ktorý dodá vášmu telu viac energie, ako niekoľko energetických nápojov.

Stačí sa na výlet dobre pripraviť a o priaznivých vplyvoch prírody na najbližšej dovolenke presvedčiť.

Text:PR