Navštívte Slovenský raj aj s deťmi. Budú nadšené!

Slovensko

Slovenský raj v sebe skrýva hlboké rokliny, vodopády i rozľahlé náhorné planiny. Nájdete tu 8 prírodných rezervácií a 11 národných prírodných rezervácií. Jednoducho – príroda všade navôkol. Slovenský raj ponúka priestor na náročnejšiu turistiku i bezproblémové prechádzky pre každého, aj pre deti.

Navštívte Slovenský raj aj s deťmi. Budú nadšené!
Navštívte Slovenský raj aj s deťmi. Budú nadšené! (Foto: bigstockphoto.com)

Túry deti unavia, nezabudnite na ubytovanie

Náročnosť a dĺžku turistických trás je potrebné prispôsobiť veku detí, ako aj ich schopnostiam. Môžete si naplánovať jednoduchšie i náročnejšie celodenné túry. Na prechádzky po asfaltovej ceste ale zabudnite. Ak sa podujmete absolvovať takýto výlet do prírody s deťmi, vhodným riešením je zabezpečiť si ubytovanie. Slovenský raj im môže dať poriadne zabrať, takže miesta, ktoré chcete vidieť, si radšej rozložte na pár dní.

Aj jednoduchšie túry sú víťazstvom

Náročná turistika môže malé deti ľahko odradiť, preto radšej voľte jednoduchšie či kratšie trasy. Môžete sa napríklad vybrať do tiesňavy Malý Kyseľ, ktorou vedie modrý turistický chodník. Ide o nenáročnú prechádzku bez rebríkov, na ktorej deti čaká odmena v podobe dvoch krásnych vodopádov. Výhodou je, že na nej nebýva príliš veľa turistov, takže si užijete krásnu a pokojnú prechádzku. Veľmi vhodná je aj trasa z Čingova na Tomášovský výhľad. Na tejto túre je potrebné zvládnuť len malé prevýšenie, vďaka čomu získate úžasný výhľad na Prielom Hornádu a cestou späť na Spiš nachádzajúci sa v Hornádskej kotline. Čakajú vás rôzne skalné útvary, nádherná flóra i pohľad na rokliny Slovenského raja i na majestátne Vysoké Tatry.

Po stopách baníkov

Malých dobrodruhov bude určite zaujímať náučný chodník po stopách baníctva v Dobšinej, na ktorom sa dozvedia rôzne zaujímavosti zo života baníkov aj histórie. Chodník sa začína na Námestí baníkov a úplne bez problémov ju zvládnu aj turisti – začiatočníci.

Text: PR