Koniec leta? Užite si dovolenku v Bulharsku!

Svet

Prečo si vybrať zájazd do Bulharska? Dôvodov je hneď niekoľko. Napriek tomu, že je august v plnom prúde, Bulharsko stále láka dovolenkárov peknou prírodou, teplom, slnečnými plážami, dobrou kuchyňou, no najmä príjemnými cenami.

Koniec leta? Užite si dovolenku v Bulharsku! (Foto: PR)
Koniec leta? Užite si dovolenku v Bulharsku! (Foto: PR)

Piesočnaté, jemné pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálne pre každého. Môžete sem vziať celú rodinu – malé deti aj starých rodičov, nikto sa nebude báť ísť do vody. A možno by ste to nepovedali, no servis na plážach sa dnes hravo vyrovná tomu, na ktorý ste zvyknutí zo západoeurópskych destinácií. Nechýbajú ani športoviská, bary a kvalitné reštaurácie. Nenadarmo si mnohé bulharské pláže vyslúžili ocenenie modrej vlajky Európskej únie za čistotu. A more si v jeho najteplejšej forme vychutnáte práve v auguste. Naviac, je nielen teplé, ale aj priezračné, nie je ničím nezvyčajným, ak dovidíte až do dvadsiatich metrov. Nemusíte sa obávať ani morských ježkov či medúz, ktoré by vám mohli pobyt znepríjemniť.

Lacno, blízko, chutne – aj tak sa dá opísať Bulharsko

Jedlá tejto populárnej krajiny sú mimoriadne chutné, obsahujú veľa zeleniny. Najete sa tu nielen dobre, ale zároveň aj veľmi lacno. Rozhodne sa oplatí vyskúšať polievku z kyslého mlieka tarator, alebo famóznu musaku – zapečené jedlo zo zemiakov a zeleniny, často aj s mäsom. Čo je však v porovnaní s inými dovolenkovými destináciami skvelé, nemusíte sa báť črevných ťažkostí ako v niektorých exotických destináciách. Ruka v ruke s dobrým jedlom si môžete vychutnať tiež folklórne večery, kde sa príjemne zabavíte. A nebude vás to ani stáť veľa, Bulharsko patrí medzi krajiny, kde je stále lacno. Napriek tomu, že sa všade zdražuje, stále si môžete zaobstarať pobyt v Bulharsku oveľa lacnejšie než v západoeurópskych letoviskách. Týždeň v niektorej z bulharských destinácií v štvorhviezdičkovom hoteli all inclusive vás vyjde vďaka zájazdom CK Solvex približne na tristo Eur. Okrem spomínaných benefitov Bulharska je potrebné vyzdvihnúť jeho bezpečnosť. Nehrozí vám tu žiadne bezpečnostné riziko a dohovoríte sa bez problémov. Dovolenka na konci leta v Bulharsku je tým pravým orechovým. Nie je to ďaleko a zájazdy sú cenovo dostupné naozaj pre každého.

Text: PR