Čo by ste mali vidieť na východe Slovenska?

Rady a tipy, Slovensko

Aj keď sa možno hovorí, že na východe nič nie je (a my vám môžeme potvrdiť, že naozaj je), nachádza sa tam veľa miest a pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť aspoň raz za život. Veľa z nás cestuje po celom svete, chodí na drahé dovolenky, no často nevidia ani polku Slovenska. Čo sa naozaj oplatí vidieť na východe našej krajiny ? 

Čo by ste mali vidieť na východe Slovenska?
Čo by ste mali vidieť na východe Slovenska? (Foto: unsplash.com)

Chodník korunami stromov

Táto atrakcia je už možno všetkým známa, no nedalo nám to nespomenúť ju, pretože patrí asi medzi tie najkrajšie a najzaujímavejšie na Slovensku celkovo. Nachádza sa v blízkosti Ždiaru. Vyliezť tam môžete lanovkou, no ak si chcete spraviť prechádzku, odporúčame ísť pešo. Z veže vedie aj tobogan, po ktorom sa môžete spustiť.

Hrad Plaveč

Tento hrad nepatrí medzi tie najznámejšie a najnavštevovanejšie na Slovensku, no určite sa ho oplatí pozrieť a prejsť. Je to skôr zrúcanina hradu na miernom kopci a nachádza sa v obci Plaveč, okres Stará Ľubovňa. Taktiež si odtiaľ môžete užiť pekný výhľad na okolité obce a prírodu. Pri túre nezabúdajte na poistenie na hory.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Na Slovensku je veľa pekných jaskýň, no a Dobšinská ľadová jaskyňa nie je žiadnou výnimkou. Práve  ona bola jednou z prvých jaskýň, ktoré boli elektricky osvetlené. Nachádza sa neďaleko Dobšinej v Národnom parku Slovenský raj.

Mesto Košice

Nakoniec niečo pre milovníkov prechádzok skôr po pekných a historických mestách, ako po prírode. V Košiciach – metropole východu – sa dá toho vidieť naozaj veľa. Či už je to Dóm Svätej Alžbety, historické budovy v uliciach alebo Jakabov palác. Navštíviť môžete aj chutné reštaurácie, prípadne ZOO.