Chystáte sa na vianočné trhy? Viedeň je na to skvelá!

Svet

Keď sa spomenú vianočné trhy, Viedeň je prvým mestom, ktoré mnohým príde na um. Nečudo. Nachádza sa len kúsok od nás a vianočné trhy sa v nej dajú užiť skutočne plnými dúškami. Všade znejú vianočné koledy, rozvoniavajú chutné jedlá či punč a nechýba ani množstvo aktivít. Jednoducho, vianočné trhy ako sa patrí.

Chystáte sa na vianočné trhy? Viedeň je na to skvelá!
Chystáte sa na vianočné trhy? Viedeň je na to skvelá! (Foto: Pixabay)

Vianočné trhy vo Viedni majú skutočne dlhú tradíciu, dokonca boli úplne prvými na svete. Začali v roku 1298 pod názvom Decembrové trhy a pretrvávajú doteraz.

Len na skok od nás

Skutočne obrovskou výhodou je fakt, že Viedeň je od nás len na skok. Navyše tam pravidelne premávajú autobusy z Bratislavy, takže nemusíte riešiť auto a parkovanie, ktoré môže byť dosť náročné. Vianočné trhy vo Viedni prinášajú aj mnohé obmedzenia a uzávierky, o ktorých návštevníci nemusia vedieť. Výhodné je preto nechať auto doma a na prepravu využiť hromadnú dopravu.

Dávka punču alebo detské atrakcie?

Vianočné trhy vo Viedni sú oveľa väčšie ako tie naše a svojim návštevníkom ponúkajú veľký výber. Či už tovaru, služieb, ale aj miest. Každé z viedenských trhov totiž ponúkajú niečo iné a záleží už len od vás, či chcete zabaviť malé deti alebo sa chcete dosýta vyblázniť pri punči. Mimochodom aj ten punč je špeciálny. Vo väčšine prípadov je súčasťou ceny aj depozit za pamiatkový vianočný hrnček. Ten si môžete nechať alebo vrátiť s tým, že vám predajcovia vrátia depozit.

Najznámejší na Rathausplatz

Tie najväčšie a najznámejšie vianočné trhy vo Viedni nájdete na Rathausplatz. Vo viac ako 150 stánkoch sa predávajú rôzne jedlá, ručné výrobky i tradičné nápoje. Na Ringstrasse boulevard, lemovanej vysvietenými stromami, sa môžete pokorčuľovať. Samozrejme, nechýba ani gigantický vianočný stromček.

Text: PR