Chorvátsko – ubytovanie

Svet

Ubytovanie v Chorvátsku je zaujímavé najmä pre turistov, ktorí túžia svoju dovolenku stráviť na jednom z najčistejších pobreží na svete – na pobreží Jadranského mora. Základ našej ponuky tvoria súkromné ubytovacie kapacity, ktoré sa nachádzajú na Jadranskom mori, a ponuka pozostáva z apartmánov, apartmánových štúdií, izieb a rekreačných domov. Súkromné ubytovanie je ideálne hlavne vďaka pohodliu, ktoré Vám počas dovolenky poskytuje, pričom najpočetnejší typ ubytovania sú apartmány pri mori, ktoré sú zároveň aj najvyhľadávanejšie a pre turistov aj najzaujímavejšie.

Chorvátsko – ubytovanie
Chorvátsko – ubytovanie (Foto: hrvatska.sk)

Apartmány v Chorvátsku sú najvhodnejšia voľba ubytovania, pretože cena za dve dospelé osoby a dve deti sa pohybuje od 30 euro/noc do 100 euro/noc, v závislosti od kategórie, vzdialenosti od mora a destinácie, v ktorej sa nachádzajú. Apartmány na Jadrane si najviac rezervujú rodiny s deťmi, ktoré potrebujú pohodlie, od záhrady apartmánu, kde sa môžu deti voľne hrať až po všetko, ako dobre vybavená kuchyňa, v ktorej sa môžu pripravovať jedlá alebo terasy, na ktorých si budete vychutnávať slnko. Zatiaľ čo, apartmánové štúdiá v Chorvátsku si najviac rezervujú turisti, ktorí potrebujú ubytovanie pre dve osoby alebo turisti s jedným malým dieťaťom, pričom ceny sa pohybujú od 20 euro/noc do 70 euro/noc.

Okrem ponuky apartmánov a apartmánových štúdií, tvoria aj izby a rekreačné domy. Súkromné izby sú ubytovacie jednotky v súkromnom vlastníctve a väčšinou majú aj vlastnú kúpeľňu, ale v každom prípade je potrebné opýtať sa majiteľa súkromného ubytovania počas rezervácie, či má izba vlastnú kúpeľňu. Ceny izieb sa pohybujú od 7 do 30 euro za osobu na jednu noc, v závislosti od termínu v sezóne ako i kategórií, v ktorej je zaradená.

Rekreačné domy v Chorvátsku nie sú zastúpené tak ako apartmány, ale naša ponuka ubytovania poskytuje aspoň jeden až dva rekreačné domy v každom mieste na Jadrane. Rekreačné domy sú ideálne pre skupiny pre viac ako 6-8 ľudí, pretože v prípade, že vás príde 12 osôb, určite je pre Vás výhodnejšie prenajať si jeden rekreačný dom ako tri apartmány.

Najväčší a najdôležitejší rozdiel je v počte hviezdičiek, takže apartmány, ktoré sú vybudované do roku 2008 môžu mať 2**, 3***, 4**** a 5***** hviezdičiek, zatiaľ čo apartmány vybudované po roku 2008 môžu byť kategorizované len 3***, 4**** a 5***** hviezdičkami. Okrem rozdielu v počte hviezdičiek sú sprísnené aj ďalšie podmienky pre nové zariadenia: povinná klimatizácia, väčšia veľkosť apartmánu, apartmány so 4**** a 5***** hviezdičkami musia mať internetové pripojenie, pričom apartmán s 5***** hviezdičkami musí mať v rámci existujúcej kúpeľne samostatné hygienické zariadenie. Objekt musí mať neporušenú fasádu, dobrú príjazdovú dostupnosť, udržiavané okolie a upravené terasy. Taktiež je povinný priestor alebo skriňa, ktoré sú potrebné pre skladovacie účely starostlivosti o apartmány.

Text: PR