Bardejov – krásne historické mesto v Prešovskom kraji

Slovensko, Zaujímavosti

Slovensko je prekrásna krajina a viaceré zahraničné média vyzdvihujú najmä našu úchvatnú prírodu vo Vysokých Tatrách. Slovensko však nie sú len Vysoké Tatry. Ponúka krásne zaujímavé miesta, ktoré by mal každý hrdý Slovák dôverne poznať. Jedným z nich je aj mesto Bardejov, ktoré sa nachádza v Prešovskom kraji, ktoré je od Prešova vzdialené presne 41 kilometrov.

Bardejov – krásne historické mesto v Prešovskom kraji
Bardejov – krásne historické mesto v Prešovskom kraji (Foto: penzionmagura.sk)

Zaujímavosti

Toto východoslovenské mesto sa mnohým Slovákom spája najmä s Bardejovskými kúpeľmi. Turistom však ponúka aj iné zaujímavé miesta. Bardejov je označovaný aj ako najgotickejšie mesto na Slovensku a bol založený na nepravidelnom šachovnicovom pôdoryse. Od roku 2000 je zapísané medzi významné lokality Svetového dedičstva UNESCO. Jeho história sa datuje až do 13. storočia, ale rozmach zaznamenalo až v 15. storočí. Má zachované pôvodné mestské opevnenie a môže sa pochváliť zaujímavou radnicou, ktorá sa nachádza na netradičnom mieste – uprostred námestia. Táto radnica pochádza zo začiatku 16. storočia.

Najkrajším miestom v Bardejove je bezpochyby jeho námestie. Nájdete na ňom krásnu gotickú Baziliku minor sv. Egídia, spomínanú radnicu, ale aj 46 meštiackych domov postavených kolmo na námestie. Toto námestie si zachovalo pôvodný pôdorys. Kedysi sa na tomto rozľahlom námestí konali trhy a jarmoky, kde sa zhromažďovali ľudia z rôznych spoločenských vrstiev.

Ak hľadáte pekné ubytovanie v lacnom penzióne v Bardejove, najmä v historickom centre, rezervujte si ho vopred. O tieto penzióny je veľký záujem, pretože sú nielen lacné, ale aj útulne zariadené.

Apartmány pre rodiny

Viaceré penzióny v tomto meste ponúkajú aj zaujímavé moderne zariadené rodinné apartmány v Bardejove, ktoré vám v mnohom budú pripomínať váš domov. Ak sa chystáte spoznávať toto mesto aj s deťmi, odporúčame vám rezerváciu väčších klimatizovaných apartmánov v Bardejove.

Text:PR