Ako byť fit popri cestovaní

Rady a tipy

Určite to viacerí poznáte, že počas dovolenky sa nám stane, že akosi zlenivieme. Avšak určitá dávka usilovnosti nie je na škodu. Je fajn relaxovať a odpočinúť si od každodennej rutiny. Odborníci radia, že pre človeka je dôležité raz za čas zmeniť na krátky čas svoje prostredie a pozrieť sa niekam, nakoľko tento druh odpočinku priaznivo pôsobí nielen na naše telo, ale aj myseľ. Pri cestovaní môžeme načerpať síl, ktoré sa nám hodia pri našich povinnostiach, či v práci alebo doma. Skúsme sa pozrieť na pár tipov a trikov, ktoré pomáhajú zostať fit a cítiť sa skvele.

Ako byť fit popri cestovaní
Ako byť fit popri cestovaní (Foto: https://www.mda.org.au/2016/12/05/for-the-love-of-running/)

Troška plánovania nezaškodí
Mnohí to nemajú radi, ale skúste sa pred cestou, či pracovnou alebo dovolenkou, posadiť a načrtnúť si taký plánik, že čo sa dá robiť na mieste, kam máte namierené. Podľa svojej chuti, schopností a zdatnosti si vyberte druh športu, alebo aktivity, ktorej sa budete venovať. V určitom zmysle je to podobné ako tipovanie výsledkov nejakého zápasu. Dobrá príprava a znalosť okolností môže aj nemusí priniesť očakávaný prínos, ale vaše telo je na rozdiel od nejakého stretnutia vo vašich rukách. Ďalej si nezabudnite zbaliť kufor, podľa vašej aktivity. V dnešnej dobe je jednoduché nájsť informácie o možnostiach v blízkosti vášho ubytovania, takže smelo do toho.

Netreba sa hanbiť
Niektorí povedia, že sa cítia trápne pri behaní a pod. Povedzme si to otvorene, že s takýmto prístupom môžete svoj fitnes plán rovno pochovať. Podobné predsudky dajte hneď bokom. Dnes fičí byť fit a vyzerať zdravo, takže cesta za tým je rovnako dôležitá ako výsledok. Možností je niekoľko. Dá sa behať napr. v parku, po schodoch, či vziať si karimatku alebo deku a cvičiť na brehu rieky. Tí odvážnejší môžu skúsiť zacvičiť si na letisku pri čakaní na svoj let. Pravdou zostáva, že hýbať sa dá stále, tak si stačí zvoliť len vhodnú formu a nebáť sa.

Skúsiť tanec
Niekedy zabúdame, že aj tanec ponúka pekné možnosti. Vo svojej destinácii môžete skúsiť diskotéku alebo miestnu zábavu, nakoľko aj tento druh pohybu nám môže pomôcť udržiavať si kondičku. Špeciálne, ak si vyberiete rýchlejšiu hudbu, ktorá vo vás rozprúdi krv. Nielenže sa dá pri tom pekne spotiť, ale hlavne aj zabaviť. Navyše spoznáte miestne pomery aj z tohto pohľadu.

Ako byť fit popri cestovaní
Ako byť fit popri cestovaní (Foto: http://alltopstartups.com/2015/04/16/business-gadgets/)

Nezostať sám
Dobrou radou je nájsť si nejakého parťáka. Nie vždy to je možné, ale skúste presvedčiť svojho partnera, alebo kolegu z práce, či by sa podujal na nejako športovaní počas pobytu. Ideálne je, aj aj ten druhý bude chcieť zostať fit, takže sa navzájom podporíte a podáte kvalitnejší výkon.

To by bolo pár jednoduchých rád, ako sa venovať cvičeniu aj počas cestovania. Tak či onak, vždy je to na vás, ako sa rozhodnete a teda, či sa aj počas dovolenky prinútite vydať za seba niečo. Ten pocit, ktorý prichádza po cvičení je na nezaplatenie.