5 slovenských miest, kam sa oplatí cez leto zájsť

Slovensko

Keď sa povie dovolenka, ľudia si často predstavia ísť niekam do zahraničia. To je celkom škoda, pretože aj na Slovensku je veľa krásnych miest a zákutí, kam sa môžete vypraviť. Stačí si prenajať auto alebo mikrobus, ak máte väčšiu rodinu a môžete pohodlne vyraziť na dobrodružnú cestu.

rai 2

Spišský hrad
Nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe patrí tento hrad k najväčším, aké nájdete. Od jeho postavenia ubehlo už 9. storočí, ale aj tak dokáže svojou veľkoleposťou ohromiť každoročne mnohých návštevníkov.

Demänovská jaskyňa slobody
Jaskyňa je len pár minút autom od Liptovského Mikuláša a je jedným z najkrajších podzemných miest, aké môžete na Slovensku navštíviť. Pravdepodobne aj preto je táto jaskyňa najnavštevovanejšou zo všetkých.

Skanzeny a ľudová architektúra
Skanzeny sú múzeá ľudovej architektúry v otvorenej prírode. Po Slovensku sú dosť roztrúsené a rozhodne stojí za to navštíviť aspoň jeden z nich. Nájdete v nich tradičné domy, školy, kostoly či dielne, ktoré majú niekoľko stoviek rokov a dýchajú históriou. Odporúčame navštíviť hlavne Vlkolínec, Čičmany a Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje.

Múzeum moderného umenia Danubiana
Nemusíte byť milovníkom umenia, aby ste sem prišli. Stačí už len to, že chcete prísť na nejaké pekné miesto a vychutnať si ho. V tom prípade Danubiana bude tiež pre vás, pretože sa nachádza na malom polostrove na Dunaji, z ktorého zažijete kontrast šírej vodnej hladiny a vysokej oblohy. Prepojenie nezvyčajnej architektúry múzea, prírody a duševného obohatenia vám prinesie nezabudnuteľný zážitok.

Kaštieľ v Betliari
Tento kaštieľ si aj po dlhej dobe svojej existencie zachoval pôvodné zariadenie a zbierky. Ak chcete vedieť, ako žila aristokracia na začiatku 19. storočia

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z autopožičovne Rai.

Text a foto: PR