5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Soule

Rady a tipy, Svet

Tiež vás lákajú exotické miesta? Mesto Soul v Kórejskej republike je rozhodne jedným z nich. Patrí k najväčším mestám na svete a predstavuje centrum nielen politického a ekonomického života, ale aj kultúrneho a sociálneho. Ktoré miesta sa tu však naozaj oplatí vidieť? Poďme sa na to pozrieť.

5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Soule

1. Gyeongbokgung

Historický palác, ktorý vás očarí svojou vznešenosťou a historickosťou zároveň. Je prvým palácom, ktorý bol postavený pre dynastiu Joseon. Vystriedalo sa tu 27 kráľov. Príslušníci tejto dynastie v nej žili a zachovalo sa tu niekoľko obdivuhodných budov, takým je aj Sála trónu, kde kráľ vítal svojich hostí a organizoval rôzne významne stretnutia.

2. Soulská veža

Vysielacia veža z ktorej je na celé mesto najkrajší výhľad je vysoká 236 metrov a postavili ju iba nedávno, v roku 1971, slúžila na šírenie televízneho aj rozhlasového signálu. Dostanete sa tu pešo aj lanovkou. Láka tisíc turistov ročne a nielen kvôli výhľadu. Tradične si tu mnoho zaľúbených nechalo aj kladku, podobne ako v Paríži. Zaujímavé sú aj lavičky, ktoré podľa miestnych majú čarovnú moc a keď si dvaja cudzí sadnú na dve kraje za krátky čas sa budú v strede lavičky túliť k sebe. Asi je to kvôli tvarom lavičiek.

3. Národné múzeum

V Soule by sa vaše deti učili dejepis jedna radosť. Do národného múzea totiž každoročne organizujú viacero výletov, aby deti na vlastné oči videli ako sa ich krajina „vyhrabala“ za krátkych 50 rokov z chudobnej krajiny na jednu z najbohatších na celom svete. Ťažko nájdete krajinu, ktorá to dokázala za tak krátky čas. Určite sa tu oplatí ísť pozrieť.

4. Samsung

Niečo pre milovníkov techniky. Kým tieto pamiatky pripomínajú minulosť tejto úžasnej krajiny, toto miesto vám dovolí nazrieť do budúcnosti. Môžete si tu vyskúšať rôzne nové nápady a technológie, ktoré ponúka Samsung. Veci ako lietajúce dróny, či chladnička, ktorá automaticky objedná jedlo budú v budúcnosti úplne bežné.

5. Insadong

Turisti navštevujú túto štvrť hlavne pre množstvo obchodov, ktoré tu nájdeme. Ak sa chcete ubytovať často to je presne v tejto štvrti. Môžete si vybrať z najrôznejších obchodov a trhov a natrafíte aj na ručne vyrobené predmety, ktoré budú skvelým darčekom pre blízkych, ktorí na vás čakajú doma.

Vyberte sa teda na zatiaľ nami nie veľmi preskúmané miesto a užite si krásy tohto Ázijského mesta. Ktovie, možno natrafíte na niečo nové a niečo nové sa aj naučíte. A možno to budete práve vy, kto si sadne na lavičku lásky a nájde svoju chýbajúcu polovičku!

Foto: ilustračné