5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Dubaji

Svet

Dubaj – luxus, peniaze a možnosti. Asi takto by sme charakterizovali najluxusnejšie mesto na svete. Nečudo, stavia sa z peňazí bohatých ropných magnátov. Sú tu moderné a obrovské, unikátne budovy. Pripravili sme pre vás tých 5 najlepších miest, ktoré musí vidieť každý cestovateľ.

5 miest, ktoré sa oplatí vidieť v Dubaji

1. Burj Khalifa
Najvyššia budova sveta je vysoká až 828 metrov a je držiteľom niekoľkých svetových rekordov. Je spojením modernej architektúry a krásy, ktorú ponúka. Na jej 78. poschodí sa dokonca nachádza aj otvorený bazén. Dostanete sa do nej cez nákupne centrum, no je lepšie si lístky zarezervovať dopredu. Ak sa nebojíte výšok isto sa vydajte na najvyššie poschodie a to na 162. pre nádherný výhľad na celé mesto.

2. Burj al-Arab
Tento obrovský hotel v ktorom zaplatíte na noc až 24 tisíc dolárov je vybudovaný na umelom ostrove a vedie k nemu jediná súkromná cesta. Má zaujímavý tvar plachetnice a týči sa do výšky 321 metrov. Vyzerá takisto luxusne ako iné stavby v Dubaji a je zároveň najfotografovanejšou budovou a nečudo, pretože je naozaj nádherná.

3. Hotel Atlantis
Návrhárov inšpirovala legenda o Atlantíde. Obrovské rozmery tohto hotela vás uchvátia. Nájdete tu naozaj všetko a ako inak, získalo 5 hviezdičiek. Je to skvelé miesto pre rodinný výlet – podmorský akvárium Lost Chambers, pláže, bazény a skvelé reštaurácie. Nachádza sa blízko finančnej štvrte a vedie k nej diaľnica, ktorá je sčasti pod vodou.

4. Palmový ostrov
Ak si chcete spríjemniť dovolenku vyberte sa na umelý ostrov v tvare palmy. Nachádza sa tu niekoľko hotelov, drahých obchodov, turistických atrakcií a nákupných centier. V noci tu sú naopak veľmi prestížne bary a kluby kde si môžete oddýchnuť od celodenných povinností.

5. Ski Dubai
Nemienite sa vzdať lyžovania ani keď ste v Arabských Emirátoch? Žiaden problém! Nedávno totiž postavili prvé stredisko pre zimné športy v tejto oblasti. Lyže, snowboardy a iné potreby si môžete nechať doma a pohodlne si tu zapožičať ďalšie.

Mesto, ktoré ponúka naozaj množstvo možností. Tu si naozaj každý príde na to svoje. Zážitky, pamiatky a moderné budovy uchvátia každého! Oplatí sa ho raz navštíviť, aj keď, lacná dovolenka to isto nebude!

Foto: Ilustračné